تکنیک پزشکی هسته ای برای اندازه گیری اثر ژن درمانی

🔴سلول درمانی- ژن درمانیتکنیک #تصویربرداری مولکولی جدید راهی برای کنترل تمام نقاط مغز است که به طور بالقوه پزشکان را قادر می سازد مشکلات #بیماری های مغزی همچون آلزایمر و MS را شناسایی کنند.

🔴دکتر هایوود از بخش رادیولوژی دانشگاه استنفورد گفت: استفاده از تصویربرداری PET قادر است #گیرنده هایی را در سلول های عصبی مغز که در یادگیری دخیل هستند مورد هدف قرار دهد.

🔴دانشمندان سوئیسی و آلمانی جدیدترین روش های تصویربرداری PET (11C-Me-NB1) را برای تصویربرداری از گیرنده های NMDA در سلول های مغزی فراهم کردند. هنگامی که گیرنده های NMDA فعال می شوند، افزایش کلسیم در سلول ها را سبب می شوند، اگر این افزایش بیش از حد بالا باشد موجب #مرگ سلولی می گردد. بنابراین داروهایی که مسدود کننده گیرنده NMDA است، برای درمان طیف وسیعی از بیماری های عصبی همچون افسردگی، درد نوروپاتیک، اسکیزوفرنی و سکته مغزی و یا بیماری هایی که موجب زوال عقل می شود، مورد استفاده قرار دهد.

🔴دکتر آمتاری گفت با استفاده از تصویربرداری مولکولی دقیق می توان به شناسایی و مکانیسم دقیق عملکرد گیرنده NMDA، به ویژه گیرنده GluN2B، که در #فرآیندهای فیزیولوژیکی طبیعی مانند یادگیری و حافظه دخالت دارند پرداخت که در پیشرفت درمان این بیماری ها موثر است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *