جوانسازی پوست با کلاژن

سلول درمانی پوست بهترین روش برای از بین بردن این چین و چروک ها و درمان ویتیلیگو میباشد

کلاژن یکی از پروتئین های مهم بدن می باشد که در همه بافت های همبند بدن یافت می شود  و به طور فراوان در پوست وجود دارد. اهمیت وجود کلاژن در پوست بسیار بالاست به دلیل اینکه  هر چه سن بالاتر می رود، از میزان این پروتئین کاسته می شود. اپیدرم پوست نازک تر شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در نهایت منجر به پیدایش چین و چروک در فرد می شود.سلول درمانی پوست بهترین روش برای از بین بردن این چین و چروک ها و درمان ویتیلیگو میباشد.

امروزه حفظ زیبایی و شادابی پوست یکی از دغدغه های خانم هاست، مواردی چون مصرف کافئین بر روند کلاژن سازی اثر داشته و باعث تحلیل زودهنگام پوست می شود. البته تا حدی می توان با استفاده از رژیم های غذایی مناسب این روند تحلیلی را کند نمود اما پس از مدتی به محض کنار گذاشتن تغذیه سالم روند تحلیل کلاژن با سرعت پیش می رود. ساخت پروتئین کلاژن در پوست توسط سلول های فیبروبلاست انجام می شود.از جمله روشهای نوین میتوان به سلول درمانی پوست اشاره کرد. کلاژن با فراهم ساختن ماتریکس سلولی باعث حفظ ساختار و شادابی پوست می شود.

همانطور که گفته شد کلاژن در بافت هایی همچون استخوان و غضروف نیز سنتز می شود و بر سلامت بدن نقش به سزایی دارد، که با افزایش سن این میزان در غضروف و مفاصل نیز کاهش می یابد. با فراهم کردن منبع مناسبی از اسیدآمینه هایی که در سنتز کلاژن کاربرد دارند می توان به بهبود مفاصل و استخوان ها نیز رسیدگی کرد. مطالعات نشان داده اند که مصرف کلاژن، میزان چن و چروک را کاهش داده و باعث کاهش درد مفاصل می شود. محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که کلاژن از طریق کاهش تورم در مفاصل باعث کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید می شود.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *