دکتر بهاروند، برنده جایزه آکادمی علوم جهان شد


دکتر حسین بهاروند، دانشمند برجسته سلول های بنیادی، موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان برنده جایزه سال ۲۰۱۹ فرهنگستان علوم جهان (تواس) در رشته زیست شناسی شد. در چهاردهمین کنفرانس عمومی و بیست و هشتمین مجمع عمومی فرهنگستان علوم جهان (Twas) که در تریست ایتالیا برگزار شد، دکتر بهاروند به دلیل ارائه مفاهیم جامع و ارزنده در زمینه پرتوانی و تمایز سلول های بنیادی به سلول های عصبی، قلبی، کبدی به عنوان برنده این جایزه معرفی شد.

دکتر بهاروند به عنوان اولین دانشمندان ایرانی موفق به دریافت این جایزه شده است. ایشان همچنین در سال ۲۰۱۴ موفق به دریافت جایزه بین المللی یونسکو در حوزه علوم زیستی شد و در سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از ۲۰ فرد تاثیرگذار سلول های بنیادی از سوی سایت The Niche در سطح جهان معرفی شده است و همچنین تاکنون موفق به کسب ۳۰ جایزه ملی و بین المللی شده است.

جوایز سالانه TWAS در ۹ حوزه علوم کشاورزی، زیست شناسی، شیمی، علوم زمین، نجوم و علوم فضایی، علوم مهندسی، ریاضیات، علوم پزشکی، فیزیک و علوم اجتماعی اعطا می شود که امسال علاوه بر دکتر بهاروند از ایران، چهار دانشمند از چین، سه دانشمند از آرژانتین، یک نفر از تایوان، یک نفر از هند، یک نفر از مالزی، یک نفر از نیجریه و یک نفر از آفریقای جنوبی به صورت فردی یا مشترک برنده این جوایز شدند.

شرکت سل تک فارمد هم موفقیت علمی تازه دکتر حسین بهاروند، دانشمند برجسته ایرانی را به ایشان و جامعه علمی کشور تبریک می گوید. جوایز سال ۲۰۱۹ تواس سال آینده در بیست و نهمین مجمع عمومی فرهنگستان علوم جهان اعطا خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *