فروردین ۲۱, ۱۳۹۷

شرکت دارویی برکت

پژوهشگاه برکت

شرکت دارویی برکت (سهامی خاص)، یکی از شرکت های مادر تخصصی وابسته به گـــروه توسعه اقتصادی تـدبیـــر و متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های دارویی کشور، در سال ۱۳۸۹ با رویکرد استراتژیک دستیابی به دانش فنی و ورود به عرصه های نوین دارویی و ایجاد شرکت های جدید، تحت عنوان شرکت فناوری های نوین دارویی تدبیر تاسیس گردید. این شرکت به عنوان یک مجموعه اقتصادی دانش محور، مبنای فعالیت خویش را تمرکز بر فرآورده های سلامت انتخاب نموده است. از سوی دیگر، مسئولیت و رسالت خود را در جهت تحقق چشم انداز ایران ۱۴۰۴ و هم راستا با نقشه جامع علمی کشور بنا نهاده است.

این شرکت از سال ۱۳۹۱ تحت عنوان شرکت دارویی برکت تغییر نام یافت و برندینگ برکت به عنوان یک شرکت نوآور، نواندیش، کیفیت مدار و مشتری محور در سرلوحه کاری آن قرار گرفت.

در راستای تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی، جهت گیری کلان شرکت، دستیابی به دانش فنی و فناوری های پیشرفته دارویی و سلامت، ورود به عرصه های نوین دارویی از جمله بیوتکنولوژی، فناوری های ژن درمانی، فناوری های نوین دارو رسانی از جمله نانوتکنولوژی و عرصه جدید سلولی- مولکولی از جمله سل تراپی، ایمونوتراپی، مهندسی بافتی و حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی به ویژه کشورهای اسلامی است.

شرکت دارویی برکت با بیش از۲۰ شرکت تابعه، ۳۶۰۰ نیروی انسانی و با در اختیار داشتن بیش از ۱۴ درصد سهم حجم بازار دارویی کشور و بیش از۴۵۰ قلم محصول، در حوزه های توسعه و انتقال دانش و فناوری دارویی (مواد اولیه تا محصول نهایی)، تجاری سازی دانش و فناوری های سلامت، تولید دارو، خدمات بازرگانی (صادرات، واردات، فروش و پخش) در عرصه دارویی، تجهیزات پزشکی تشخیصی و درمانی و سایر خدمات پشتیبانی فعالیت نموده و  بر آن است تا از طریق بهره گیری از دانش ها و فناوری های نوین در حوزه دارو و سلامت و به اتکای سرمایه های انسانی متخصص و متعهد، گام های موثری را در عرصه دارویی کشور برداشته و نقش مهمی را در درمان بیماران به ویژه بیماران خاص ایفا نماید.

از اهداف شرکت دارویی برکت، توسعه همکاری علمی و تجاری با شرکت های معتبر دارویی و بهداشتی و مراکز تحقیق و توسعه در بخش دارو و فرآورده های سلامت، مراکز دانشگاهی، مراکز رشد در ایران و اقصی نقاط دنیا و مراکز توسعه فعالیت های دانش بنیان می باشد.

در حوزه تولید دارو، رویکرد این شرکت  تامین و عرضه دارو به صورت منطقه ای به ویژه کشورهای عضو همکاری اسلامی (OIC) و نیز تمرکز بر نیازهای اصلی و اساسی کشور است تا با نگرش دوسویه بتواند علاوه برکاهش واردات و  ارزبری دارویی در کشور و ارائه داروهایی با کیفیت به جامعه و حضور فعال در بازارهای منطقه ای نقش موثر خود را ایفاء نموده و با توجه به اینکه تحقق این مهم نیازمند بکارگیری استانداردهای جهانی است همواره تلاش در جهت بکارگیری استانداردهای معتبر و رایج تعریف شده ای شاملGSP، GLP، GDP، GMP و… که از سوی مراجعی همچون EMA، WHO  FDA تعریف شده است را سرلوحه فعالیت های خویش قرار داده است.

در همین راستا و با هدف توسعه خدمات سلامت در کشور، از جمله نوآوری های شرکت دارویی برکت، ساماندهی، طراحی، اجرا و پیاده سازی سلامت الکترونیک در کشور از طریق تاسیس شرکت برکت تل و شرکت سلامت الکترونیک است.

این شرکت با توسعه چندین دستگاه مبتنی بر سلامت همراه، توانسته دهها نرم افزار کاربردی و تجهیزات پیشرفته و هم چنین یکی از مجهزترین مراکز تماس (کال سنتر) را پیاده سازی و مجموعه طرح سلامت الکترونیک را در سه منطقه محروم در راستای نوآوری در نظام سلامت کشور راهبری نماید.

شرکت دارویی برکت با شعار «سلامتی برکت است» همواره در جهت دسترسی تمامی اقشار بالاخص اقشار کم درآمد و محروم به خدمات درمانی استاندارد و محصولات دارویی با کیفیت و قیمت مناسب تلاش می نماید.